GM Opel Longlife 5W-30 Dexos 2 1L

GM Opel Longlife 5W-30 Dexos 2 1L
Произведувач: GM OPEL
Модел: 5W-30 Dexos 2
Наградни поени: 5
Достапност: На залиха
Цена (со вклучен ДДВ): 450 МКД
Цена во наградни поени: 280

ORIGINAL General Motors (GM - Opel) Motor Oil 5W-30 vollsythetisch! OPEL 5W-30 Long Life Super Synthetic is a fully synthetic motor oil of top quality that optimum fuel efficiency and engine protection. This oil is suitable for nearly all older Opel vehicles.

Specifications and Approvals:

  • GM-LL-A-025
  • GM-LL-B-025
  • ACEA A3/B4/C3
  • API SM/CF
  • BMW LONGLIFE 4
  • VW 502.00, 505.00, 505.01
  • MB 229.51

Напиши рецензија

Име:


Рецензија: Забелешка: HTML кодот не е преведен!

Рејтинг: Лош           Добар

Внесете го кодот во полето:Тагови: GM, opel, gm opel, longlife, 5W30, Dexos, 1L, litar