Ford Formula Plus 10W-40 5L

Ford Formula Plus 10W-40 5L
Произведувач: Ford
Модел: 10W-40
Наградни поени: 34
Достапност: На залиха
Цена (со вклучен ДДВ): 1,700 МКД
Цена во наградни поени: 1700

Ford motor oil with synthetic HC for petrol and diesel engines.

Specifications ACEA A3/B3, ACEA A3/B4, API CF, API SL

Напиши рецензија

Име:


Рецензија: Забелешка: HTML кодот не е преведен!

Рејтинг: Лош           Добар

Внесете го кодот во полето:Тагови: ford, formula, plus, formula plus, 10W-40, 5L