3d-car-road-meet-sun-concept-3d-render-advertising-auto-products

За нас

Компанијата Аутофилтер е основана 2003 година како фирма специјализирана за трговија со филтри за автомобилскиот сектор. За кратко време стана почитувана и успешна на домашниот пазар, препознатлива по големиот и квалитетен асортиман на филтри и моторни масла.

Во Аутофилтер, се гордееме со нашето 20-годишно искуство како водечки снабдувач на широк спектар на филтри, моторни масла, адитиви, а наскоро и палета нови производи. Нашата посветеност на извонредност, заедно со нашата посветеност на квалитетот, нè прави главен избор за ентузијасти за сите видови автомобили, камиони, и градежни машини, застапени на нашиот пазар, вклучувајќи ги и најновите модели на возила.

Ја разбираме важноста на довербата кога станува збор за автомобилската индустрија. Затоа сите наши производи ги набавуваме од овластени добавувачи кои ја споделуваат нашата посветеност на квалитетот. Ова осигурува дека секоја ставка што ја нудиме ги задоволува највисоките стандарди, давајќи ви мир секогаш кога ќе го изберете Аутофилтер.

Професионалниот, одговорен и коректен однос, како и кавалитетниот избор на артикли придонесе нашите купувачи со голема доверба и задоволство да соработуваат со нашата компанија. Нашата мисија е постојано да го подобруваме нашето портфолио на производи со додавање реномирани брендови на филтри за да ги исполниме барањата и очекувањата на нашите ценети клиенти кои се развиваат. Со нетрпение очекуваме да ви служиме уште многу години и да ги обезбедиме квалитетните производи што ги заслужувате.

За заеднички успех Ве покануваме да соработувате со нашата фирма.

60+

производи

15+

светски брендови

20+

години постоење

2.000+

задоволни клиенти

Нашата приказна

za nas
2003
AUTOFILTER е основан со визија да ја редефинира индустријата за автомобилски филтри. Со мал, но страстен тим, тргнавме на патување да ја редефинираме понудата на филтри и масла на пазарот.
za nas
2007
Надоврзувајќи се на нашиот првичен успех, ја диверзифициравме нашата палета на производи за да се грижиме за поширок спектар на возила. Оваа година го одбележа воведувањето на неколку иновативни филтри кои поставуваат нови индустриски стандарди.
za nas
2011
Во 2011 година, Аутофилтер започнува со големопродажба. Ги започнавме нашите операции на големо, означувајќи го почетокот на нашата посветеност за испорака на квалитетни производи и услуги во поголем обем.
za nas
2014
Во 2014 година, беше постигната значајна пресвртница бидејќи го проширивме нашиот физички простор со отворањето на нашата продавница за малопродажба во Аеродром. Овој стратешки потег ни овозможи директно да и служиме на нашата локална заедница и да понудиме практично искуство за купување. Со нашата продавница во Аеродром, успеавме да ги доближиме нашите производи со врвен квалитет и исклучителната услуга поблиску до клиентите.
za nas
2023
Воспоставивме партнерства со реномирани брендови во индустријата,, обезбедувајќи нашите производи со врвен квалитет да стигнат до автомобилските ентузијасти насекаде.

Main Menu