HELIX ULTRA 5W-40 1L

HELIX ULTRA 5W-40 1L
Произведувач: Shell
Модел: 5w-40
Наградни поени: 14
Достапност: На залиха
Цена (со вклучен ДДВ): 890 МКД
Цена во наградни поени: 700

Specifications: API SN/CF; ACEA A3/B3, A3/B4; BMW LL-01; MB approval 229.5, 226.5; VW 502.00/505.00; Porsche A40; Renault RN0700, RN0710; PSA B71 2296, Ferrari. Meets the requirements of Fiat 9.55535-Z2 and Chrysler MS-10725

Напиши рецензија

Име:


Рецензија: Забелешка: HTML кодот не е преведен!

Рејтинг: Лош           Добар

Внесете го кодот во полето: