Helix Ultra, SAE 5W-40 4L

Helix Ultra, SAE 5W-40 4L
Произведувач: Shell
Модел: 5W-40
Достапност: На залиха
Цена (со вклучен ДДВ): 3,440 МКД
Потполно синтетично моторно масло направено по единствена технологија.
Наменето и докажано на трките на формула 1. Развиено за тешки услови на возење,
вклучително и брзински трки и рели натпревари. Значајно ги намалува триењето   
и трошење во моторот, т.е смалува потрошувачка на гориво.
API SN/CF ; ACEA A3/B3,B4 ; VW 502.00, 503.01, 505.00 ; BMW Longlife -01
MB 229.5, 226.5; Renault RN 0700&0710 ; Fiat 9.55535-Z2 ; Ferrari; Porche A40

PSA B71 2296; Chrysler MS 10729; Chrysler MS 12991

Увозник: Орбико

Напиши рецензија

Име:


Рецензија: Забелешка: HTML кодот не е преведен!

Рејтинг: Лош           Добар

Внесете го кодот во полето: