Helix HX8 Syntetic SAE 5W-40 1L

Helix HX8 Syntetic SAE 5W-40 1L
Произведувач: Shell
Модел: 5W-40
Достапност: На залиха
Цена (со вклучен ДДВ): 720 МКД
Потполно синтетично моторно масло направено по единствена технологија.
Развиено за тешки услови на возење,Значајно ги намалува триењето
и трошење во моторот, т.е смалува потрошувачка на гориво.
API SN/CF ; ACEA A3/B3,B4 ; VW 502.00, 505.00; MB 229.3

Renault RN 0700&0710 ; Fiat 9.55535-N2 9.55535 -M2

Увозник: Орбико

Напиши рецензија

Име:


Рецензија: Забелешка: HTML кодот не е преведен!

Рејтинг: Лош           Добар

Внесете го кодот во полето: