Helix HX6, SAE 10W-40 1L

Helix HX6, SAE 10W-40 1L
Произведувач: Shell
Модел: 10W-40
Достапност: На залиха
Цена (со вклучен ДДВ): 500 МКД
Моторно масло со синтетична основа направено по единствена технологија, со што е
осигурана додатна заштита и висока ефикасност на моторот при сите услови на возење. 
Синтетична компонента во маслото значајно придонесува за смалување на потрошувачка. 

API SN/CF ; ACEA A3/B3/B4 ; VW 502.00, 505.00 ; MB 229.3; Renault RN 0700

Увозник: Орбико

Напиши рецензија

Име:


Рецензија: Забелешка: HTML кодот не е преведен!

Рејтинг: Лош           Добар

Внесете го кодот во полето: