Helix Ultra ECT C3, SAE 5W-30 1L

Helix Ultra ECT C3, SAE 5W-30 1L
Произведувач: Shell
Модел: 5W-40
Достапност: На залиха
Цена (со вклучен ДДВ): 1,050 МКД
Единствено потполно синтетично масло, овозможува врвна заштита на моторот и при 
најбарани услови на возење. Одобрено од водечите производители на автомобили како  
на пример BMW и Mercedes за бензиски и дизел мотори со  DPF системи.

ACEA C3; API SN; BMW Longlife 04; MB 229.51, 229.31; GM dexos2; Chrsler MS-11106

Увозник: Орбико

Напиши рецензија

Име:


Рецензија: Забелешка: HTML кодот не е преведен!

Рејтинг: Лош           Добар

Внесете го кодот во полето: