Helix HX8 ECT, SAE 5W-30 4L

Helix HX8 ECT, SAE 5W-30 4L
Произведувач: Shell
Модел: 5W-30
Достапност: На залиха
Цена (со вклучен ДДВ): 3,200 МКД
Потполно синтетично масло од најнова генерација, посебно формулирано да ги надмине
побарувањата на производителите  VW, Audi, Škoda i SEAT, Mercedes за бензиски и дизел 
мотори вклучувајќи ги и оние со DPF системи (фаќачи на тврди честици).  
За вообичаени и продолжени интервали на замена. 

ACEA C3 ; API SN;  VW 504.00, 507.00; MB 229.51

Увозник: Орбико

Напиши рецензија

Име:


Рецензија: Забелешка: HTML кодот не е преведен!

Рејтинг: Лош           Добар

Внесете го кодот во полето: