Helix HX8 ECT, SAE 5W-40 5L

Helix HX8 ECT, SAE 5W-40 5L
Произведувач: Shell
Модел: 5W-40
Достапност: На залиха
Цена (со вклучен ДДВ): 3,950 МКД
Потполно синтетично масло од најнова генерација, посебно формулирано да ги надмине
побарувањата на производителите BMW, Mercedes, Renault, Opel за бензиски и дизел 
мотори вклучувајќи ги и оние со DPF системи (фаќачи на тврди честици).  
За вообичаени и продолжени интервали на замена. 

ACEA C3 ; API SN;  BMW LL04; MB 229.51; GM Dexos2; Renault RN 0710

Увозник: Орбико

Напиши рецензија

Име:


Рецензија: Забелешка: HTML кодот не е преведен!

Рејтинг: Лош           Добар

Внесете го кодот во полето: