GM Opel 10W-40 5L

GM Opel 10W-40 5L
Произведувач: GM OPEL
Модел: 10W-40
Достапност: На залиха
Цена (со вклучен ДДВ): 1,900 МКД

ORIGINAL General Motors (GM - Opel) 10W-40 semi synthetic! GM Opel 10W-40 Semi Synthetic is a semi-synthetic oil of top quality that meets ACEA A3 + B3 and optimum fuel economy and engine protection. Suitable for many Opel cars!

Approvals:
ACEA A3, ACEA B3, API CF, API SL

Напиши рецензија

Име:


Рецензија: Забелешка: HTML кодот не е преведен!

Рејтинг: Лош           Добар

Внесете го кодот во полето:Тагови: GM, opel, gm opel, 10W40, 5L