Helix HX6, SAE 10W-40 4L

ден2,160.00

In stock

Бренд: Shell

 

Моторно масло со синтетична основа направено по единствена технологија, со што е
осигурана додатна заштита и висока ефикасност на моторот при сите услови на возење.
Синтетична компонента во маслото значајно придонесува за смалување на потрошувачка.
API SN/CF ; ACEA A3/B3/B4 ; VW 502.00, 505.00 ; MB 229.3; Renault RN 0700

Увозник: Орбико

SKU: CD987654317-3-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-2-2-1-1-2-1-1-1-1 Categories: ,

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu

Helix HX6, SAE 10W-40 4L

ден2,160.00

Add to Cart