Helix HX8 ECT, SAE 5W-30 1L

ден900.00

In stock

Бренд: Shell

 

Потполно синтетично масло од најнова генерација, посебно формулирано да ги надмине
побарувањата на производителите  VW, Audi, Škoda i SEAT, Mercedes за бензиски и дизел
мотори вклучувајќи ги и оние со DPF системи (фаќачи на тврди честици).
За вообичаени и продолжени интервали на замена.
ACEA C3 ; API SN;  VW 504.00, 507.00; MB 229.51
SKU: CD987654317-3-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-2-2-1-1-2-1-1-1-1-1-1-1 Categories: ,

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu

Helix HX8 ECT, SAE 5W-30 1L

ден900.00

Add to Cart